Oxotrin - chudnutie a glukomanán

Konjakový koreň je iné pomenovanie pre glukomanán, vlákninu derivovanú z koreňa rastliny zmijovec konjakový, ktorá rastie hlavne v Ázii. Korene konjaku sa využívali v mnohých formách pri liečbe viacerých zdravotných problémov. Jedno z jeho použití zahŕňa aj metódu na stimuláciu a udržiavanie znižovania hmotnosti. Po jeho konzumácii preukazuje koreň vlastnosti, ktoré sa odrážajú v tráviacom trakte. Zástancovia používania glukomanánu tvrdia, že dokáže kontrolovať hlad a znížiť príjem kalórií, a navyše za málo peňazí. Oxotrin túto zložku obsahuje.

Vlastnosti

Konjakový koreň, známy aj ako konjaková vláknina a konjakový mannan, či glukomanán, je vyrobený z koreňov rastliny Amorphophallus konjac a skladá sa z polysacharidových reťazcov, ktoré tráviaci systém nedokáže vstrebať. Konjakový koreň sa predáva v štyroch hlavných formách. Ako výživový doplnok, ako súčasť nápojov, ktoré sú náhradou stravy, ako súčasť rezancov (často nazývaných konjakové, širitaki alebo hľuzové rezance). A tiež v sušenej vločkovej forme, kedy sa nimi má posypať jedlo.

Účinky

Jedna odborná analýza určila, že používanie glukomanánu by malo pomôcť znížiť hladiny glukózy v krvi, čím dochádza k poklesu LDL (teda „zlého“ cholesterolu) v krvi, čo prispieva k poklesu hmotnosti. Výživový doplnok má tiež pomáhať pri liečbe zápchy. Štúdie vykonané v Číne dopĺňajú, že prášok s obsahom konjaku podávaný myšiam ukazujú, že by mohol koreň pomáhať pri prevencii vzniku pľúcneho nádoru.

Význam

Odborníci tiež veria, že pozitívny vplyv koreňa konjaku spočíva v schopnosti vlákniny rozpustiť sa a následne nabobtnať vo vode obsiahnutej v tráviacom trakte. Vytvorí sa tak hustý roztok, ktorý spomaľuje rýchlosť trávenia a vstrebávania ako tukov, tak aj uhľohydrátov. Vedci sa domnievajú, že prítomnosť hustého roztoku v črevách dodáva pocit plnosti, znižuje apetít a môže spomaľovať vstrebávanie cholesterolu.

Výhody

Ďalšie štúdie indikujú, že pridanie konjakového koreňa do stravy pomáha vyvolať chudnutie, dokonca aj u ľudí s nadváhou, ktorí sa nesnažia cielene konzumovať menej kalórií. Navyše, vysoký obsah rozpustnej vlákniny glukomanán dokáže pomôcť ľuďom, ktorí majú problém skonzumovať toľko vlákniny, koľko odporúčajú odborníci. Pomáha teda dosiahnuť dennú odporúčanú dávku vlákniny. Doplnky ako Oxotrin s konjakovým koreňom sa dajú získať jednoducho a lacno. Teda pokiaľ porovnáme náklady spojené s inými prípravkami a pomôckami určenými na pomoc pri chudnutí.

Nevýhody

Je potrebné urobiť viac vedeckých štúdií, než bude možné označiť vplyv používania konjakového koreňa na chudnutie ako jednoznačný a úspešný z pohľadu dlhodobého chudnutia. Mnohé z výskumov sú stále neisté. Nie je jednoznačne dokázané, že sú prínosy spájané s glukomanánovými výživovými doplnkami skutočne vyvolané koreňom. Alebo je pozitívny prínos vyvolaný jednoducho zvýšením množstva rozpustnej vlákniny v strave.

Užívanie týchto výživových doplnkov sa dôrazne neodporúča ľuďom trpiacim na diabetes, pretože bez priameho lekárskeho dohľadu môže u nich dôjsť ku hypoglykémii.

Začnite chudnúť s Oxotrin-om


Kúpiť tabletky na chudnutie Oxotrin

Back to Top