Oxotrin - chudnutie a Africké mango

Percento ľudí s nadváhou neustále narastá. Nadmerná telesná hmotnosť je jedným z hlavných rizikových faktorov pri vzniku takých chronických ochorení, ako je cukrovka, choroby srdca, rakovina a osteoartritída. Ovocie, ktoré sa bežne konzumuje v západnej Afrike, by mohlo pomôcť pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov a znižovaní hladín cholesterolu. A to vďaka výťažku z Irvingia Gabonensis, známeho aj ako Africké mango. Výťažok z jadier rastliny tlmia tvorbu telesného tuku a majú vplyv na enzýmy, ktoré regulujú metabolizmus. Túto zaujímavú látku obsahunú aj tabletky Oxotrin.

Čo je to Africké mango?

Africké mango rastie na strome pôvodom z tropického dažďového pralesa v Guinei. Žlté ovocie je významné kvôli svojmu jadru, ktoré sa využíva pri príprave jedla. Po stáročia sa africké mango používali na medicínske účely. Na úľavu od bolesti sa využíva kôra, na hnačku, pruh, cukrovku a žltú horúčku výťažok z jadierok. Teplotu je možné znížiť výťažkom z listov. Africké mango má synergetický vplyv na zníženie celkového cholesterolu a lipoproteínu s nízkou hustotou. Ukázalo sa, že má vlastnosti, ktoré pomáhajú aj pri chudnutí.

Zložky

Jadierko, či skôr jadro afrického manga pozostáva z 8,5% z proteínov, 15% uhľohydrátov a 67% tuku. Jadro afrického manga obsahuje vysoký pomer vápnika a železa, rovnako ako B vitamínov tiamín, riboflavín a niacín. Zdravé mastné kyseliny v mangu zahŕňajú kyselinu myristovú, laurovú, palmitovú, stearovú a kyselinu olejovú. Olej v jadrách je dobrým zdrojom betakaroténu.

Vplyv na cholesterol a chudnutie

Vysoký obsah konzumnej vlákniny v africkom mangu môže znížiť cholesterol, čo by malo byť totožné s chudnutím. Podľa jednej štúdie, kde bolo hodnotených 40 subjektov, dostávalo 28 z nich výťažok z afrického manga trikrát denne. Po jednom mesiaci sa v skupine, ktorej podávali mango, znížil celkový cholesterol, vrátane LDL, teda „zlého“ cholesterolu. Znížili sa aj hodnoty triglyceridov, stúpli hladiny lipoproteínov s vysokou hustotou. U kontrolnej skupiny nedošlo k žiadnej zmene v hladinách krvných lipidov.

Dlhodobá štúdia zameraná na chudnutie

Výťažok z afrického manga zvyšuje adiponektín, hormón, ktorý ovplyvňuje glukózu a metabolizmus tukov a zvyšuje hladiny inzulínu, núti telo využívať pre potreby energie tuk, čo následne vyvoláva znižovanie hmotnosti. Prebehol výskum, kde testovaciu skupinu tvorilo 72 ľudí s nadváhou, niektorým z nich podávali výťažok zo západoafrického manga, a to dvakrát denne počas desiatich týždňov. Výsledok preukázal výrazný úbytok na váhe, v priemere išlo o 12 kg. V placebo skupine nedošlo k žiadnej zmene. Navyše, rozdiely sa zvyšovali počas celej doby testovacieho obdobia.

Začnite chudnúť s Oxotrin-om


Kúpiť tabletky na chudnutie Oxotrin

Back to Top